Druk offsetowy

Druk offsetowy, nazywany również techniką druku płaskiego, charakteryzuje się przede wszystkim tym, że obraz przenoszony jest z formy płaskiej z wykorzystaniem specjalne cylindra, który pokryty jest obciągiem. W przypadku takiego druku na takiej samej wysokości usytuowane są elementy drukujące oraz niedrukujące matrycy. W dzisiejszych czasach druk offsetowy cieszy się olbrzymią popularnością i stosowany jest na szeroką skalę.

Druk offsetowy charakteryzuje się tym, że jest bardzo szybki. To stanowi też jego największą zaletę. Szybkość wydruku jest bardzo przydatną właściwością szczególnie w przypadku wysokich nakładów. Dodatkową zaletą takiej metody jest również niski koszt matrycy aluminiowej. Ponadto istnieje wiele, przeróżnych nośników, na których możliwe jest drukowanie offsetowe. Tego rodzaju druk dzieli się na tak zwany zwojowy oraz arkuszowy. Druk offsetowy znajduje szerokie zastosowanie szczególnie w przypadku różnego rodzaju ulotek, broszur, czy plakatów, które z reguły drukuje się w olbrzymich ilościach. Szybkość wydruku ma zatem ogromne znaczenie.

Druk offsetowy sprawdza się doskonale w przypadku wysokich nakładów. Okazuje się bowiem najbardziej opłacalny. Dodatkową zaletą offsetu jest również fakt, że możliwy jest druk na różnych, nawet nietypowych materiałach. Druk offsetowy można zatem zastosować w przypadku grubego kartonu, czy nawet samoprzylepnego papieru. W druku tym można zastosować także przeróżne kolory. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki proces jest dość kosztowny i długotrwały.

Druk offsetowy okazuje się opłacalny w przypadku nakładów osiągających liczbę przekraczającą 500 arkuszy drukarskich. Jest to druk bardzo ekonomiczny, ale sprawdzający się jedynie w przypadku średnich i dużych nakładów. Nie będzie on opłacalny w przypadku nakładów niskich. Zaletą takiego druku jest duży zakres papierów do druku, obejmujący ich rodzaj oraz gramaturę. Druk offsetowy wiąże się również z bardzo dobrą jakością w kwestii kolorystyki. Alternatywą dla druku offsetowego jest oczywiście równie popularny druk cyfrowy. Warto podkreślić, że druk cyfrowy znacznie lepiej sprawdza się w przypadku nakładów niskich. Druk cyfrowy wiąże się przede wszystkim z niskim kosztem wykonania niewielkich nakładów. W tym przypadku możliwe jest także wykonanie druków personalizowanych, co nie występuje niestety w przypadku druku offsetowego. Decydując się na wybór konkretnego rodzaju druku, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa czynniki. Pierwszym z nich jest wysokość nakładu, drugim natomiast jakość obrazu.

Drukarki do etykiet - jak...

Przy kierowaniu wszelaką działalnością gospodarczą warto zaopatrzyć się w...

Sitodruk

Sitodruk to jedna z wielu dostępnych technik drukarskich, która pozwala przede...

Telefon (biuro): 555-666-777 | kontakt@drukarz.org

Zobacz także

http://www.kannegiesser.pl/pranie/powertrans