Drukarki do etykiet - jak wybrać?

Przy kierowaniu wszelaką działalnością gospodarczą warto zaopatrzyć się w drukarkę etykiet. Jest ona bowiem niezbędna do drukowania właściwych etykiet, na których znajduje się nazwa produktu oraz cena towaru. O końcowym wyglądzie etykiety artykuły decyduje przedsiębiorca. Dobrze jest jednak wcześniej przyswoić sobie nieco wiedzy z zakresu funkcjonowania drukarek do etykiet, by wybrać taką, która w pełni spełni nasze oczekiwania. Drukarki etykiet to rzecz jasna urządzenia, które służą do drukowania etykiet na przeróżne produkty. Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa rodzaje drukarek: wykorzystujące metodę termiczną i wykorzystujące metodę termotransferową. Te dwa rodzaje drukarek znacznie się od siebie różnią. Drukarka termiczna drukuje etykiety czarne. Etykiety termiczne drukowane są także na specjalnym papierze, co zwiększa koszt eksploatacji.

Drukarki termotransferowe natomiast umożliwiają wybór koloru druku. W tym wypadku natomiast musimy zaopatrzyć się w taśmy barwiące, co jak łatwo się domyślić jest dodatkowym kosztem. Głowice termiczne, wykorzystywane przy drukarkach termicznych są bardzo trwałe. Takie urządzenie może nam służyć bardzo długo, jeżeli oczywiście będziemy stosować odpowiednie materiały. Jednak gdy zależy nam bardziej na jakości i trwałości drukowanych etykiet, wówczas lepsza może się okazać drukarka termotransferowa. Jest tak, ponieważ druk termiczny jest nieodporny na wilgoć, wysoką temperaturę i upływ czasu. Druk termotransferowy nie posiada tych wad, lecz sam koszt wydruku dwa razy droższy.

Rodzaje etykiet

Etykieta stała się nośnikiem informacji o danym produkcie. Stąd przedsiębiorcy coraz większą wagę przykładają do wyglądu etykiet. Możliwości jest wiele, a wybór jest często uzależniony od specyfiki produktu. Warto więc przyswoić sobie trochę wiedzy z zakresu dostępnych w ofertach etykiet. To ważne, by etykieta dokładnie odpowiadała naszym (produktu) potrzebom. A co najważniejsze, by spełniała swoją rolę.

Etykiety foliowe mają wielką zaletę: w przeciwieństwie do etykiet papierowych są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: wysoka temperatura, czynniki atmosferyczne, czy chemiczne. Dzięki temu są trwalsze i znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ważne jest także to, by nie zapominać o ich elastyczności.To ona sprawia, że etykiety tego rodzaju można stosować zarówno na szkło, metale, jak i tworzywa sztuczne.

Etykiety papierowe to najpopularniejsze etykiety dostępne na rynku. Bogactwo materiałów sprawia, że mogą być drukowane na papierze o różnej gramaturze, gładkości i grubości. Bardzo często stosuje się także etykiety papierowe samoprzylepne.

Etykiety termiczne nie wymagają użycia taśm termotransferowych. Druk ten jest stosunkowo krótkotrwały. Dlatego używany jest przede wszystkim wszędzie tam, gdzie czas spożytkowania danego produktu nie jest długi (na przykład w branży spożywczej). Etykiety samoprzylepne to wygodne w użyciu etykiety wydrukowane na papierze, lub folii samoprzylepnej.

Sitodruk

Sitodruk to jedna z wielu dostępnych technik drukarskich, która pozwala przede...

Druk offsetowy

Druk offsetowy, nazywany również techniką druku płaskiego, charakteryzuje się...

Telefon (biuro): 555-666-777 | kontakt@drukarz.org

Zobacz także

http://www.kannegiesser.pl/pranie/powertrans